Erotická masáž nohou a chodidel - 1. část

Máte rádi masáže? Užíváte si je spolu s partnerem? Pak možná víte, jaké možnosti a překvapení v sobě skrývá masáž erotická, navíc zaměřená na nohy a chodidla. Od „obyčejné“ relaxační masáže k ní přitom vede jen malý krůček… Udělejte ho spolu s námi!

Existuje mnoho druhů masáží a každá z nich má svůj přesný účel i využití. Kondiční, relaxační, sportovní, regenerační, thajská, speciální skupinou je reflexní masáž, tantra masáž, lymfodrenáž, akupresura…

Ovšem právě smyslná erotická masáž je jediná, kterou si můžete v pohodlí domova dopřát úplně sami a bez předchozích zkušeností. Stačí jen umět vcítit se do milované osoby a nádhernou předehru máte na dosah ruky.

Erotická masáž se zaměřuje na stimulaci erotogenních zón – a to je vlastně důvod, proč o ní tady vůbec píšeme :-) Erotogenních zón je totiž mnoho a mezi ty nejcitlivější patří právě chodidla.

Hlavně v klidu!

Příjemné prostředí je důležitou součástí každé masáže, u erotické to pak platí dvojnásob. Budete potřebovat dostatek času, tichou relaxační hudbu, intimní atmosféru pomůže navodit tlumené osvětlení nebo několik svíček.

Zkoušeli jste už vzájemnou partnerskou masáž ve vaně plné horké vody? Pro masáž chodidel je to naprosto ideální! Nejde jen o nezbytnou hygienu, ale i příjemnou teplotu vody, která dokáže umocnit příjemné pocity.

Můžete také využít vonné tyčinky nebo esence, které na vaše smysly zapůsobí jako afrodisiakum. Které vůně jsou pro erotickou masáž nejvhodnější? Doporučujeme jasmín, růži, pačuli, santálové dřevo, neroli nebo vzácný extrakt ylang-ylang.

Nezapomeňte také na masážní olejíčky, díky kterým bude pokožka partnera nebo partnerky lépe klouzat, takže masáž bude mnohem příjemnější. Lesklá kůže navíc působí velice eroticky.

Jak začít?

Stimulací a drážděním erotogenních zón dochází k zaplavování organismu vlnami slastné rozkoše. Na každého sice platí něco jiného, základní techniky ale vychází z klasické masáže. Co tedy můžete vyzkoušet?

Hlazení, roztírání, hnětení, chvění, tření, tepání, lechtání, líbání, sání, lízání, foukání… Fantazii se meze nekladou, je ale důležité, aby se použitá technika líbila oběma – tomu kdo masáž dává, i tomu kdo ji přijímá.

Při partnerské masáži je nezbytná vzájemná komunikace. Povídáním o tom, co se partnerce nebo partnerovi líbí či nelíbí, ostatně můžete doprovodit „nezávaznou“ masáž šíje a zad, při které se budete postupně přesouvat po nohách až dolů k chodidlům…

Líbí se vám představa takové masáže? Pak pokračujte druhým dílem našeho mini-seriálu. V něm vás erotickou masáží chodidel provedeme krok za krokem a dozvíte se něco o možná netradičních, ale o to účinnějších způsobech stimulace.