Zdobení nohou: tetování, pedikúra a šperky

Není lepší čas, kdy psát o zdobení nohou, než právě v létě. Že vás toho o zdobení nohou moc nenapadá? My vám poradíme! Aby nohy byly krásné a ladily s celkovou vizáží, je základem kvalitní depilace. Pak už je možností ke zkrášlení více než dost.

Tetování

Prostor kolem kotníku a další část nohou (zejména lýtka a nárty) jsou jedním z nejčastějších míst pro výběr tetování. Vždyť i mnohé „slušné“ slečny neodolají a nechají si vyzdobit kotníček malou růžičkou či jiným obrázkem.

V poslední době jsou k vidění nejen u dam mnohem větší a pestřejší obrazce. V sukni, šortkách nebo plavkách jsou nožky ideálním místem pro vystavení vaší osobitosti.

Zdobení nehtů

Také u nehtů u nohou došlo za poslední dobu k obrovskému rozmachu, ať už jde o barvy, vzory nebo další dozdobení. V dnešní době jsou ženy ochotné investovat do zdobených nehtů opravdu hodně, a tak není výjimkou ani zapuštění značkových kamínků do laku.

Na rozdíl od rukou rostou nehty na nohou mnohem pomaleji, takže při dobré péči o nožky i ozdoba vydrží déle. Barvení nehtů na nohou navíc známe už ze starověkého Egypta – i když tam šli ještě dál a dokonce si barvili i chodidla. Přesně o tom si budeme povídat příště, takže se máte na co těšit.

Prstýnky a nákotníky

V případě šperků je k dispozici stále větší výběr doplňků, ale tato část pro nošení má na druhou stranu mnoho odpůrců. Ač řetízek nad kotníkem působí vesele a umí podtrhnout osobnost nositelky, u prstýnků na prstech u nohy se může jednat u některých žen o záležitost pobuřující okolí. Zkrátka všeho moc škodí.

Rozhodně se ale nezapomeňte podívat na jeden velmi speciální šperk – Nyoshoos aneb sandálky bez sandálků. V našich končinách sice nejsou příliš běžné, o to větší ale vzbuzují pozornost.