Tetované nožky slavných krásek - inspirujte se!

Pokud máte v úmyslu pořídit si tetování, letní měsíce k tomu nejsou právě nejvhodnější období. Na druhou stranu nikdy jindy nejsou nožky zdobené ornamenty tak pěkně vidět a nepřitahují tolik pozornosti… Máme pro vás tedy pár tipů a rad, které vám možná pomohou s rozhodováním a výběrem toho pravého tetování.

Stačí se doslova jen rozhlédnout kolem sebe a hned je vidět, jak moc je tetování na nohou oblíbené. Kotníky, nárty, holeně, prsty, paty a lýtka – tam všude se skvěle vyjímají barevné i jednobarevné tribo motivy, sluníčka, písmena, kytičky, nápisy, hvězdičky, jména a nepřeberné množství dalších tetování.

Fantazii se přitom meze nekladou, hlavně v případě nápisů v různých exotických písmech. Pozor ale na to, co váš arabský, hebrejský nebo kanji motiv ve skutečnosti znamená.

Jakékoliv tetování by každopádně mělo být alespoň trochu originální. Delfínek na kotníku je sice možná sexy, ale může ho mít kdokoliv si zamane. Zkuste si vymyslet vlastní symbol, který by znázorňoval něco niterného. Nemusí se přitom jednat o nic graficky složitého, základní tvary dokáží vzbudit až překvapivě silný dojem.

Velmi důležité je samozřejmě umístění tetování. Tenký proužek obtočený kolem kotníku nesluší každému, na nártu se zase některá masivnější tetování nevyjímají dobře. S rozvahou se vyplatí přistupovat především k barevnému tetování, které může v případě nevhodné volby barev nebo motivu působit nevkusně.

V jednoduchosti je krása – podívejte se ve fotogalerii na nožky Charlize Theron nebo decentní hvězdičku nad prsty Kate Hudson. Tetování Shannen Doherty nebo Joely Fisher lze naopak považovat za odstrašující příklady toho, co byste na nohou rozhodně mít neměli.

Kubánská modelka Daisy Fuentes nebo herečky Nicole Eggert, Anna Paquin a Alyson Hannigan, ty všechny mají své nožky ozdobené velmi decentním, ale přesto působivým tetováním. Moderátorka Fearne Cotton, modelky Summer Altice a Adriana Lima nebo herečka Jenna Dewan pak hrdě nosí složitější a také osobitější motivy.

Ke každému se sice hodí něco jiného, ale jedno platí pro všechny: Tetování na nohou prostě představuje šperk, který je potřeba velmi pečlivě vybírat. V ideálním případě ho totiž máte navždycky.